Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Jesienna Melodia Słów

Jesienna Melodia Słów fot. MDK Konin

W Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie 24 listopada 2023 r. rozbrzmiały dźwięki recytowanych tekstów prozatorskich, a korytarze wypełniły echa pięknie ułożonych słów. Jesienne spotkania recytatorów to wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko celebruje sztukę recytacji, ale także tworzy przestrzeń dla miłośników literatury, do dzielenia się swoją pasją. 

zobacz więcej

Pamiętnik z Tygodnia Postaci z Bajek cd.

Uczniowie SP7 podczas Tygodnia Postaci z Bajek

PIĄTEK:

Konkurs, konkurs, konkurs!!!! Z niecierpliwością zaglądaliśmy na szkolnego facebooka, aby jak najszybciej uzupełnić karty konkursowe. Nasze zdjęcia prezentują się znakomicie. Chyba nikt nie będzie miał wątpliwości jaką bajkę opracowywaliśmy przez cały tydzień. Pozostaje wrzucić kartę do skrzynki i czekać na losowanie…
Tydzień później…
PIĄTEK:
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Otrzymaliśmy informację, że wpłynęło 90 kart!!!!
Komisja konkursowa sprawdziła poprawność odpowiedzi i wylosowała po trzech szczęśliwców z klas 1-3, którzy już w najbliższy wtorek obdarowani zostaną bajkowym upominkiem.
Oto oni:
1. Adrianna Kamińska 1a
2. Lena Lewandowska 1a
3. Iwo Olejniczak 1c
4. Jan Palutka 2a
5. Aleksy Glazer 2b
6. Franciszek Moliński 2b
7. Alan Olas 3b
8. Aleksander Przybylski 3c
9. Wojciech Rawiński 3b
Gratulujemy!!!

zobacz więcej

Pamiętnik z Tygodnia Postaci z Bajek

Tydzień Postaci z Bajek

To był dłuuugi i obfitujący w wydarzenia tydzień, który wymagał od nas skupienia, mobilizacji, współpracy, ale dostarczył również dobrej zabawy.

zobacz więcej

Ślubowanie PIERWSZAKÓW

Ślubowanie uczniów klas pierwszych
We wtorek 24 października w poczet szkolnej społeczności SIÓDEMKI przyjętych zostało sześćdziesięcioro ośmioro uczniów klas pierwszych. Obiecali być prawymi ludźmi i dbać o dobre imię szkoły. Najpierw jednak musieli oczarować złą czarownicę, zdobyć magiczne klucze i zdać egzamin pierwszoklasisty. Na szczęście wszystko się udało i można było rozpocząć świętowanie przy muzyce DJ.
 

zobacz więcej

Słowa ważne, piękne, wartościowe, potrzebne... - spotkanie z Markiem Michalakiem

Spotkanie uczniów SP7 z Markiem Michalakiem

W piątek 20 października 2023 r. odbyło się wyjątkowe spotkanie. Odwiedził Nas pan Marek Michalak - pisarz, pedagog, wychowawca, nauczyciel akademicki, Rzecznik Praw Obywatelskich (2008 -2018), Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka. 

zobacz więcej

Spotkania recytatorów w MDK

W piątek 20 października 2023r. w czasie XLII Jesiennych Spotkań Recytatorów – Spotkania z poezją – organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury SIÓDEMKĘ reprezentowały Victoria Sawa, Julia Pawlak, Olga Powietrzyńska, Michalina Krucka, Nadia Kaczmarek, Julia Zajączkowska, Magdalena Szymańska recytując wiersze  Ludwika Jerzego Kerna, Agnieszki Osieckiej, Wisławy Szymborskiej, Joanny Kulmowej oraz Danuty Gellner. 

Magdalena zajęła trzecie punktowane miejsce. 

Gratulujemy dziewczęta i czekamy na prezentacje prozy…

zobacz więcej

Dzień Głośnego Czytania

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W SP7

W poniedziałek 16 października 2023 roku odbył się po raz kolejny szkolny konkurs głośnego, pięknego czytania. To już tradycja naszej biblioteki związana z Dniem Głośnego Czytania. Uczennice i uczniowie czytali fragmenty swoich ulubionych książek. Przenieśliśmy się w świat mamy Czarodziejki. Usłyszeliśmy o walecznym Nemeczku. Łezka zakręciła się w oku, gdy czytany był tekst o wielkiej psiej przyjaźni Marleya. Poznaliśmy świat zaczarowanych księżniczek. Warto było posłuchać o problemach tych mniejszych i tych większych dzieci. Opowieści o lasach, kniejach, zaczarowanych, fantastycznych miejscach z krainy Baśnionoru... Serce się raduje, że tak duża grupa zgłosiła się na konkurs.

zobacz więcej

Dzień Edukacji Narodowej

DEN - familiada

W tym roku szkolnym Dzień Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski postanowił celebrować w nieco inny, różniący się od standardów, sposób.  

W piątek 13 października uczniowie zaprosili Grono Pedagogiczne, wszystkich pracowników szkoły oraz swoich kolegów i koleżanki na humorystyczną wersję  teleturnieju „Familiada”. Uczestnicy zmierzyli się z pytaniami o tematyce szkolnej. Utrzymane w żartobliwym tonie przedstawienie pozwoliło świetnie się bawić, zarówno aktorom, jak i obserwującej spektakl widowni. Główną wygraną przekazano oczywiście na rozwój i potrzeby SiódemkiJ

Były również życzenia i słodkie podziękowania od uczniów. W ten sposób SU docenił trud i zaangażowanie tych, którzy poświęcają się kształceniu i wychowywaniu przyszłych pokoleń. 

zobacz więcej

W piątek 29 września świętowaliśmy Dzień Chłopca

Dzień Chłopca w SP7

Dzień ten ogłoszono dniem w krawacie, muszce lub kapeluszu, co zwalniało z odpytywania w tym dniu. Ponadto w każdej z klas odbył się „Plebiscyt na najsympatyczniejszego chłopca w klasie”. Głosy oddawały koleżanki. Wszyscy byli bardzo podekscytowani tym wydarzeniem. Chłopcy z niecierpliwością czekali na ogłoszenie wyników. Po podliczeniu głosów i ustaleniu wyników przedstawiciele SU odwiedzali poszczególne klasy, żeby ogłosić wyniki i wręczyć certyfikat dla najsympatyczniejszego chłopaka w klasie. Były życzenia i pamiątkowe zdjęcia. Niektóre zespoły klasowe organizowały wyjścia do kina, pizzerii czy na kręgle, inne postawiły na upominki. Dzień upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze.

 

zobacz więcej

Sprzątanie świata

Uczniowie podczas akcji "Sprzątanie świata"

W poniedziałek 18 września uczniowie SIÓDEMKI kolejny raz uczestniczyli w akcji "Sprzątanie świata". Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem "Sprzątanie świata łączy ludzi". W tym roku mija 30 lat od pierwszego zebranego worka śmieci. W trosce o Ziemię uczniowie naszej szkoły połączyli siły i ochoczo przystąpili do sprzątania najbliższej okolicy.

zobacz więcej