Sprawozdanie z Akcji „Sprzątanie Świata”

Głównym celem akcji „Sprzątanie Świata” było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja ta miała również na celu przekazanie uczniom jak ważna jest segregacja odpadów w codziennym życiu.

W dniu 21.09.2018 uczniowie SP7 w Koninie zaopatrzeni w worki na śmieci i jednorazowe rękawice wzięli udział w Akcji „Sprzątanie Świata”. Każda klasa miała wyznaczony teren, który posprzątała. Po zakończeniu akcji, uczniowie złożyli worki w wyznaczonym miejscu i udali się do klas. Czynny udział młodzieży w takich akcjach zwraca uwagę na to, że należy segregować odpady i dbać o swoje środowisko.