Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Tydzień Praw Dziecka w SIÓDEMCE

W minionym tygodniu znowu dużo się w naszej szkole działo. Poniedziałek był Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień, więc słaliśmy sobie serdeczności. Poza tym przez cały tydzień rozmawialiśmy o prawach dziecka. Okazało się, że wiemy na ten temat naprawdę dużo i potrafimy wymienić, jakie i do czego mamy prawa. Były więc pogadanki z wychowawcami, a we wtorek przyszliśmy ubrani na niebiesko i punktualnie o 11.30 na korytarzu szkolnym wzięliśmy udział w happeningu oraz wspólnie śpiewaliśmy piosenkę. Ale to nie wszystko. Środa upłynęła nam pod hasłem „Lasu w szkle”. Te niezwykłe warsztaty zdominowały wieczór w szkole. Razem z rodzicami uczniowie wykonywali przepiękne roślinne kompozycje, które będą cieszyły oko przez długi czas. Rodzinne warsztaty były także okazją do wspólnej rozmowy na temat dzieci i ich praw, a także obowiązków. Można było wspólnie wypisać pomysły i zostawić w specjalnie przeznaczonej do tego przestrzeni. 

Wróć