Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Tydzień szczęścia w szkole

To był niesamowity czas! W tym roku SIÓDEMKOWA społeczność pierwszy raz włączyła się do ogólnopolskiej akcji Happiness at school. Hasłem przewodnim była dbałość o dobre relacje…i tak właśnie było w naszej szkole. Od poniedziałku do piątku poruszaliśmy kwestie emocji, zaangażowania, bliskości z innymi czy odkrywania swoich mocnych stron. Codziennie robiliśmy coś innego, codziennie coś ważnego!

I tak, w poniedziałek świętowaliśmy dobre relacje – dużo rozmawialiśmy o tych nam najbliższych – koleżeńskich, rówieśniczych, rodzinnych czy sąsiedzkich. We wtorek dzieliliśmy się z innymi dobrymi słowami, które w czasie przerw zapisywaliśmy na papierze, tworząc wspaniałe plakaty. Środa upłynęła nam na marzeniach. Nie tylko snuliśmy plany, ale również przelewaliśmy je na papier, tworząc minigalerie w naszych klasach. Czwartek upłynął pod znakiem dumy. W czasie przerw każdy mógł napisać, z czego jest dumny. I wielu z nas chętnie dzieliło się z innymi swoimi sukcesami, odczuciami, radościami. Okazało się też, że nawet mała rzecz może być powodem do wielkiej dumy! W piątek natomiast podsumowaliśmy cały tydzień naszych działań i zorganizowaliśmy karaoke dla uczniów. Wszyscy świetnie się bawili, a ten czas naprawdę sprawił, że staliśmy się szczęśliwsi.

Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji.

Wróć