Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 7 października r. obchodziliśmy w naszej szkole XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość tabliczki mnożenia. 

Koordynatorzy zaplanowali z tej okazji kahoot dla klas 4-8, który wyłonił Mistrza Tabliczki Mnożenia w naszej szkole.   W eliminacjach wzięli udział uczniowie klas czwartych, piątych, szóstych i ósmej. Na podium stanęli: 

I miejsce i tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia uzyskał uczeń klasy 8 Nikodem Jaworski 

II miejsce uczeń klasy 4a Fabian Skoczylas 

III miejsce uczeń klasy 6a Piotr Szadurski.

Zwycięzcy zostali uhonorowani przez Dyrektora SP7 medalami. 

W tym dniu podczas pięciu pierwszych przerw śródlekcyjnych Eksperci Tabliczki Mnożenia (uczniowie klasy 8) sprawdzali również znajomość tabliczki mnożenia wśród chętnych osób na ternie szkoły (uczniów, nauczycieli, pracowników). Egzamin składał się z pięciu działań i trwał 3 minuty. Kto zdał egzamin, czyli udzielił wszystkich poprawnych odpowiedzi, otrzymał LEGITYMACJĘ MT EXPERT. 

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

Wróć